2013

V tomto roce to bude zcela utrčitě datum 9. března, kdy úderem ve 14,00 hod. se ve zdejším dobříšském sále kulturního domu sešlo asi 60 lidí, kteří přišli oslavit, nebo lépe řečeno, si zavzpomínat na chvíle, kdy první divadelní pohádkovou hrou "Mluvící prsten" se započala novodobá éra tohoto divadelního spolku "KRUH".
 O tom všem se právě zmínila pí Eva Jarolímková (předsedající spolku),  zahájila, ale hlavně přivítala všechny příznivce, kteří přišli toto 50ti leté výročí trvání spolku oslavit. I dort ( rovněž "um" pí Jarolímkové i s ohňostrojem ) byl nejen zviditelněn, ale hlavně byl a nabídnut. Také další dobroty byly  doma napečeny a naše herečky je mohly nabídnout všem těm, kdož přišli.
 Až do 22,00 hod. se smích i dobrá nálada, při hudbě a to díky Martimu Zajíčkovi, se linula sálem. Zkrátka herci bavili sebe a i všechny ty ostaní. 
 

VIII. festival ochotnických  divadel

13. - 19. května 2013

 Tak a opět při našem, již mnohaletém organizačním zájmu, mohla být uskutečněna pro širokou veřejnost myšlenka o konání přehlídky ochotnických divadel z okolí.  Ještě dříve, než sdělíme program, tak s velkou radostí tudíž  můžeme sdělit, že po celý týden byla ( přímo rekordní) účast skvělého publika. Nu a oprotože s takovýmito pocity odjížděly  hostující soubory do svých domovů (.. a bylo tomu i v letech minulých), tak jsme se jako pořadatelé shodli zase v tom, že zde má  také poděkovat náš spolek DISK, který také patří mezi ty zde hrající ochotníky hereček a herců a  dodáme  se slovy: 
 TO  SE  TO  PAK  HRAJE !
**********************************************
 

13. V. 2013   - Divadlo za vodou - Čenkov  uvedlo  komedii " BÍLÁ  PANÍ "  - hru napsla Lída Boudová ( vlastní tvorba)

 14. V. 2013   - Březnický a rožmitálský spolek  sehrál komedii  " ČERT A KÁČA" - hra byla opět vlastní tvorbou a tím napsána a režírovavána (i hercem)  Mílou Peštou

 15. V. 2013  - Frk  nügnung tyjátr - Dobříš uvedl známou velkohru  "  L A K O M E C " a jak bylo sděleno, hra byla napsána kamarádem Jenem-Moliérem Popelínem, takže v úpravě a v režii :Martina Zajíčka.  

  16. V. 2013 -  Divadelní spolek DEHHET-  Stará Huť  uvedl :  " KOLT A RŮŽENEC "  vlastní tvorba J+J  Váňovi (otec a syn) a také s vlastní hudební tvorbou z kláves Michala Semančíka.

 17. V.  2013    se mohl  premiérově uvést lidovou zpěvohrou " V   TICHÉM  DOMĚ  NA  ČERTOVCE "   také náš spolek DISK Dobříš . (napsal Josef  a Quido Nosseberger) . Režie byla svěřena Mirkovi Procházkovi 

 

......v následující den (sobota) probíhaly slavonostní májové dny a aby tudíž nedocházelo k jejich narušování a tím odvádění zájmu veřejnosti,  pak přijel další soubor až v neděli a to: Divadelní soubor L.O.Ď. - Loděnice u Berouna s komedií " TŘI V POSTELI "  dle Antonína. Procházky.

Tak  naposledy  velké díky  všem,  jak hercům,  tak i divákům a můžeme se  společně těšit na ročník další.

 
*******************************************************************************************************
 
....., ale nám nastaly opravdu takové těžkosti, že pomalu docházelo k samotné "rezignaci"! Nu a proč ? Jen možná proto, že jsme se,  po skončení festivalu, dohodli, že si "uděláme"  tzv. "divadelní prázdniny a sejdeme se až v měsíci září. Sice Mirek Procházka (rejža) byl proti, ale podvolil. Nu a tak, když jsme se opět sešli k dalšímu nácviku té zpěvohry "V tichém domě na Čertovce" a hlavně proto, abychom se poohlédli po obsazení za role, které byl záskokem pro Martina Zajíčka a Jardy Pulce,
tak zde byl první kámen úrazu a druhý ještě horší v tom, když rejžou bylo vyžadováno dokonalé seznámení se jednak s textem a lepšího tím podání role samotné! No to byla ale pecka......!!! U některých nabyla taková ješitnost, že odmítali další učinkování a snad i tím s mírou ješitnosti nechávali přo odchodu i dveře v naštvanosti i otevřené. Bohužel, rejžou to bylo nazváno přímo "primadonství", které je mu v ochotnickém divadelnictví tím nejhorším a tím nastaly pak teprve ty největší problémy. A defacto trvaly až do posledních 14 dnů,od 8. prosince 2013, kdy jsme dávno přislíbili sehrát tuto hru v Čenkově. A byl to Jarda Bouda, z toho Čenkova, který nám dohodil dva herce a ti se postarali o obsazení role Amálky a tím i se zpěvy za pouhé dvě zkoušky ! Tím  jsme slibu dodrželi a v Čenkově  hru jakž - takž sehráli  ...... !?!
To máme před sebou ještě  další termín a to 26. prosince 2013 ! Tento den je totiž pro nás soubor svátečním, neb v tento den (v r. 1956) byl otevírán tento Kulturní dům a představte si, že to bylo právě s touto zpěvohrou "V tichém domě na Čertovce" . Tak není se čemu divit, že již nyní je na nás patrná značná tréma, přistoupilo se i k tomu, že se nebude zpívat "na živo" , ale plybackem ! Nu a jak to dopadne, tak to až v následujícím sdělení .
**********************************************

.......dopadlo to dobře, byť zase s náhlými změnami a to hlavně zase s rolí Amálky ! Hlavně abychom měli méně potíží v nastávajícím roce 2014, kdybychom  chtěli s tou zatr.......   "Čertovkou.." také si zajet k hostování a možná až.....?!?