2015

Ještě z počátku roku si  DISK  "zahostoval" v Malé Hraštici (7. 2. 2015)   s hrou : "PAN BROUČEK MEZI INDIÁNY"" , ale také 14. 3. 2015 v Dobříši jsme sehráli "ČERTOVKU.....) a mladí komici (Sutnar, Knechtl a Kůrka) "zahostovali" v Novém Kníně pro Dětský karneval. Pak se ale spolku oznámilo, že se nestihne  docvičit hra: "Zločin na poště" .  A tak ,jakousi "náhražkou" se mohla uvést  "estráda"   (26. 4. 2015)    pod názvem :   "Zábavná  S.H.O.W."

*****************************************************************************

Další nutné oznamení: Eva Jarolímková se vzdala funkce předsedající. Jejím návrhem se přistoupilo k jmenování a tím novým předsedou a také „principálem“  se v průběhu měsíce března 2015 stal :  Čeněk BRABEC. 

*****************************************************
Ovšem běhen nastávajícího měsíce dubna, nově zvoleného předsedu, postihla v jeho rodině zákeřná choroba, byl nucen z těchto důvodu funkci opustit.  Tudíž byl požádán o dosazení tohoto postu 
ing. Vladimír ŠPRUNGl.
**********************************************************
 
Tak, Vláďo, vítej  a ujmi se nadcházejícího  "doorganizování"  nadcházejícího projektu a to  je:

                                       10. Festival ochotnických divadel                                             Dobříš  18. - 22. května . 2015

Zazvonil zvonec a desátému ročníku festivalu ochotnických divadel je konec ... a nám nezbývá než se za tímto jubilejním – desátým – ročníkem ohlédnout.
Festival zahájili již v sobotu herci Kuklík Tyjátr a jejich nezapomenutelná hra Romeo a Julie. Tato hra o čtyřech stránkách textu, ryze v mužském obsazení zaskočila nejednoho diváka čekajícího na klasiku.
V pondělí jsme měli možnost zapátrat v historii s čenkovským Divadlem za vodou a jejich H-indexem 22. Krom běžného chodu archeologické kanceláře, bylo možné zahlédnout Venuši v celé její kráse.V úterý se na lavičku posadili tři členové DS  K.J.Erbena -  Žebrák. Hra byla klasická a připomněla nám důležitost dobrých mezilidských vztahů.
Ve středu s námi herci a herečky z Huťského DEHHETu uzavřeli smlouvu na Poslední půjčku. Hra byla plná napětí a úsměvných okamžiků, protože "to se může stát i v lepších rodinách"
Čtvrteční večer vypukla pohroma a v divadle došlo k havárii na všem možném i nemožném – tedy alespoň v podání členů Frk-nügnung Teátru a jejich originálnímu uvedení diváků do sálu k jejich představení Kanál fikšn aneb historka z podzemí. Diváci byli vtaženi do děje dříve než se stačili posadit a zažili sprchu humoru.
Nu a na závěr festivalu čekala v páteční den zakončení festivalu ( po pěti „klasických“ divadelních představení)  zábavná S.H.O.W. v podání pořádajícího Dobříšského Divadelního spolku KRUH. Šlo zejména o to pobavit diváky, což se nakonec velice dobře povedlo.
Děkuji za nás organizátory, ale také za spolky a herce, kteří se ho zúčastnili a svými výkony vás diváky pobavili. Všichni se shodujeme na jednom – na Dobříši máme ÚŽASNÉ PUBLIKUM a my si vaší přízně velmi vážíme. 
DĚKUJEME !!! ... a těšíme se příště: NA VIDĚNOU V DIVADLE
zapsal: Petr Tomíško
*****************************************
.......pokud se týká mého názoru, tak mne  jednak mrzí to, že se divadlo nehrálo.  Mám mnoho podobných "estrádních" vystoupení za sebou, ale divadlem to  n e n í !   Více mne však mrzí, že jsem tolik, tolik věřil v úspěšný nástup Ivana SUTNARA, kterého jsem prosazoval a v našem spolku začínal jako nadějný herec  a tak jen mé zklamání v roli režizéra. Mou mrzutost (snad) může jen odlehčit  uvedení té "divadelní schow",  s nově začínajícími herci a byť ( i dokonce) bez režijních  zkušeností Ireny Tomíškové a  jejímu synovi Vládi Kůrky. K jejich odvaze držím palce a  ještě  dodávám, že je však ještě potřebná pokora  a učit se ! Já jsem na svou první režijní (ale i nutnou)  přistoupil až po mnoha divadelních  hrách.  A to až na voj. základní službě v roce 1960, kde jsem byl donucen se režie ujmout.....Tak skutečně zlomte vaz, ale……… (Mirek Procházka)
*********************************************************************
Ale pak jsme se "motali" s různými kabertními vstupy tam, kam jsme byli zváni.(kapitola: Galerie)
Takže  můžeme vzpomenout na další hostovací zájezd do Světců a tak sdělení od hlavního  organizátora Ivana SUTNARA :
22.srpna 2015 jsme navštívili Jindřichohradecko, kde jsme naším vystoupením potěšili obyvatele obce Světce.  Byli jsme pozváni na oslavy výročí 760 let této obce. Rozhodli jsme se, že zvolíme veselý žánr, a tak jsme zahráli naši ověřenou a divácky úspěšnou S.H.O.W.  Kromě anegnot a scének jsme také diváky rozveselili písničkami, které na kytaru zahrál náš kamarád  Stanislav Tesař. Počet diváků v sále se často měnil, protože současně probíhala naše S.H.O.W., vyhlašovaní Hasičské soutěže a podávaní jídla ve venkovních prostorách. Přesto jsme měli pár věrných diváků, kteří nám na konci od srdce zatleskali.

* * * * * * * * * * * * * * *

V Předvánočním období jsme nezaháleli a tak jsme 26.12.2015 uveřejnili naši Vánočně-silvestrovskou S.H.O.W., byl to hodinový pořad plný radosti a příjemné atmosféry. Ve hře si zahráli téměř všichni aktivní členové našeho souboru a nechybělo i překvapení v podobě malého nadějného umělce.

(  Ivan SUTNAR )

 
 .......a pak již  k  tomuto roku  2015 nezbývá  už nic jiného podotknout, než  snad to, že ten náš "sváteční den"  26. XII. 2015  přece  jen nadešel a mohli  jsme se veřejnosti předvést  (již ne divadlem, jak bylo vždy zvykem) ale oslavit  jej "estrádním vystoupením" .  I když jsme jich v minulosti také předvedli dost a dost, tak přesto s vírou slibujeme, že ještě nějaké jistě svedeme !  Ale jak zní lidové přísloví:
  KDO CHCE KAM, POMOZME MU TAM!
Přiznejme si, že jsme vlezli do svrabu a tak se z něj, pokud budeme mít ještě nějaké síly, tak se vyhrabeme !
***************************************
Nu konec dobrý ,všechno  dobré a tak Mirek Procházka jen dodává:  "....  pokud bude někdo chtít znát,  v této  podobnosti, co všechno jak, kdo a čím této "šlamastiky" ve spoku  přispěl,  potom Mirek Procházka  jistě  může  a bude také  rád vyprávět, což bude jistě v té  podobnosti,  jako  je bajka ........, třeba  od Ezopa!