1999

( ...ještě ze vzpomínek Mirka Procházky)
 
Protože čas letí neúprosně dál a dál, tak tu byl opět rok další a s ním pochopitelně i naše starost o tom, co připravovat dál. Bylo mnoho nápadů ze stran dětí a dokonce některé až absurdní, ale mne to přece jen táhlo k pohádkové formě a o to více, že přece jen ta pohádka  by měla být dětem nejblíže. A to již po stránce výchovní .  Vždy dobro nad zlem  zvítězí !  V tom již je ta přednost. Nu a tak jsem si najednou při listování mým fotoalbem zarazil u prvých fotografií, když jsem přišel z té vojenské služby,  když  jsem s "dospěláky"  nacvičil a sehrál  divadelní pohádku……..a bylo tak opět rozhodnuto ! Začal jsem s nácvikem hry:               
 

 „ Mluvící prsten “ 

 
 
Protože  jsem už tuto pohádku režíroval a byla také vznikem našeho spolku DISK, tak snad ani netřeba podotýkat, že se mi zrežírovala lehčeji. Už jsem si cosi zapamatoval z minulosti,  na ty určité veselé a humorné scénky, kdy se  děti baví a smíchem dokazují co se povedlo zase ku spokojenosti nás, účinkujících .
 Premiéra byla stanovena na 15. V.  1999  a  nejdůležitějším tento datum  byl také  v tom, že  se zde v Dobříši konal a slavil  naším spolkem Svátek matek . Ale  hned  v pondělí a také v úterý , vždy po 2x  jsme tuto hru opět sehráli pro školy. Nu dokonce  25. V. 199 jsme si dovolili i  zahostovat a hru jsme sehráli v Mníšku pod Brdy. KROUŽEK   se stal  již skutečně divadelním spolkem a že si děti vychutnávaly i to své dobrodružství  cestováním,, tak to snad ani netřeba dodávat.